1455L1201BU
1455L1201BU
1455L1201BU
DigiKey Part Number
HM2936-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455L1201BU
Description
BOX ALUM BLUE 4.72"L X 4.06"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Blue End Panel(s) 4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm) X 1.201" (30.51mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1455L1201BU Models
Category
Design
End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Blue
Packaging
Bag
Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Weight
0.4 lb (181.44 g)
Height
1.201" (30.51mm)
Base Product Number
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)