70M-ODC15
DigiKey Part Number
GH7025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70M-ODC15
Description
DC OUTPUT MODULE 3A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Output Module Output Module 3A 3 ~ 60VDC Output 15VDC Supply
Category
Voltage - Input
15VDC
Manufacturer
Grayhill Inc.
Current - Input
9 mA
Series
Voltage - Output
3 ~ 60VDC
Packaging
Bulk
Current - Output
3A