05-33-D-0101-A-4-06-4-G | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2073-05-33-D-0101-A-4-06-4-G-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 05-33-D-0101-A-4-06-4-G |
Description | 0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 33 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.976" (101.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Conductors 33 |
Manufacturer GCT | Pitch 0.020" (0.50mm) |
Series | Length 3.976" (101.00mm) |
Packaging Bag | Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm) |