05-33-A-0101-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-33-A-0101-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-33-A-0101-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 33
Detailed Description
33 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.976" (101.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
3.976" (101.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)