FSP084-DHAN3
DigiKey Part Number
2967-FSP084-DHAN3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP084-DHAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 84 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
84 W
Manufacturer
FSP Technology Inc.
No Load Power Consumption
150mW
Series
Polarization
Positive Center
Efficiency
89%
Region Utilized
International
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Form
Desktop (Class I)
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Input Type
Cord (Sold Separately)
Cord Length
39.4" (1.00m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output (Max)
7A