EAN0900SR
DigiKey Part Number
2108-EAN0900SR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EAN0900SR
Description
WHIP STUB ANTENNA, 900 MHZ, HALF
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
Manufacturer
FreeWave Technologies
Number of Bands
1
Packaging
Box
Gain
2dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
900MHz