E70RG88048LB2M450-C
DigiKey Part Number
2632-E70RG88048LB2M450-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E70RG88048LB2M450-C
Description
7.0" TFT RGB CAPACITIVE TOUCH
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 16-Bit/18-Bit/24-Bit RGB 7" (177.80mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
155.08mm W x 86.92mm H