E70RB-FS1100-N
DigiKey Part Number
2632-E70RB-FS1100-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E70RB-FS1100-N
Description
7.0" TFT RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 7" (177.80mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
152.40mm W x 91.44mm H