E50RG68048LW2M350-C
DigiKey Part Number
2632-E50RG68048LW2M350-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E50RG68048LW2M350-C
Description
5.0" TFT RGB 800X480 CAPACITIVE
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 5" (127.00mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
5" (127.00mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
108.00mm W x 64.80mm H