PQ40/30-3F36 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1779-1211-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PQ40/30-3F36 |
Description | FERRITE CORE PQ 3F36 2PC SET |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uncoated 3F36 Ferrite Core PQ Type 1.634" (41.50mm) Length 1.102" (28.00mm) Width Diameter 1.181" (30.00mm) Height |
Datasheet | Datasheet |
Category | Material 3F36 |
Manufacturer Ferroxcube | Finish Uncoated |
Packaging Bulk | Height 1.181" (30.00mm) |
Part Status Active | Length 1.634" (41.50mm) |
Core Type PQ | Width 1.102" (28.00mm) |