P30/19-3C91
DigiKey Part Number
1779-1132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P30/19-3C91
Description
FERRITE CORE P 3C91 2PC SET
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C91 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 1.181" (30.00mm) Diameter 0.740" (18.80mm) Height
Category
Supplier Device Package
P 30 x 19
Manufacturer
Ferroxcube
Material
3C91
Packaging
Bulk
Diameter
1.181" (30.00mm)
Part Status
Active
Finish
Uncoated
Core Type
P (Pot Core)
Height
0.740" (18.80mm)