P22/13/I-3C91
P22/13/I-3C91
P22/13/I-3C91
DigiKey Part Number
1779-1126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P22/13/I-3C91
Description
FERRITE CORE P 3C91 2PC SET
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C91 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.866" (22.00mm) Diameter 0.528" (13.40mm) Height
Category
Supplier Device Package
P 22 x 13
Manufacturer
Ferroxcube
Material
3C91
Packaging
Bulk
Diameter
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Finish
Uncoated
Core Type
P (Pot Core)
Height
0.528" (13.40mm)