ER64/13/51-3C95 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | ER64/13/51-3C95-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ER64/13/51-3C95 |
Description | FERRITE CORE ER 3C95 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uncoated 3C95 Ferrite Core ER Type 2.520" (64.00mm) Length 0.232" (5.90mm) Width Diameter 0.500" (12.70mm) Height |
Datasheet | Datasheet |
Category | Material 3C95 |
Manufacturer Ferroxcube | Finish Uncoated |
Packaging Bulk | Height 0.500" (12.70mm) |
Part Status Active | Length 2.520" (64.00mm) |
Core Type ER | Width 0.232" (5.90mm) |