ER41/7.6/32-3C92
DigiKey Part Number
1779-1097-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ER41/7.6/32-3C92
Description
FERRITE CORE ER 3C92
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C92 Ferrite Core ER Type 1.600" (40.64mm) Length 1.260" (32.00mm) Width Diameter 0.300" (7.60mm) Height
Category
Material
3C92
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.300" (7.60mm)
Part Status
Active
Length
1.600" (40.64mm)
Core Type
ER
Width
1.260" (32.00mm)