EFD25/13/9-3C96
EFD25/13/9-3C96
EFD25/13/9-3C96
DigiKey Part Number
1779-1079-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFD25/13/9-3C96
Description
FERRITE CORE EFD 3C96
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C96 Ferrite Core EFD Type 0.984" (25.00mm) Length 0.358" (9.10mm) Width Diameter 0.492" (12.50mm) Height
Category
Material
3C96
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.492" (12.50mm)
Part Status
Active
Length
0.984" (25.00mm)
Core Type
EFD
Width
0.358" (9.10mm)