Image for EFD20/10/7-3F36-A160 is not available
EFD20/10/7-3F36-A160
DigiKey Part Number
EFD20/10/7-3F36-A160-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFD20/10/7-3F36-A160
Description
FERRITE CORE EFD 3F36
Detailed Description
Uncoated 3F36 Ferrite Core EFD Type 0.787" (20.00mm) Length 0.262" (6.65mm) Width Diameter 0.394" (10.00mm) Height
Category
Material
3F36
Height
0.394" (10.00mm)
Length
0.787" (20.00mm)
Width
0.262" (6.65mm)