E55/28/21-3C94
E55/28/21-3C94
E55/28/21-3C94
DigiKey Part Number
1779-1049-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E55/28/21-3C94
Description
FERRITE CORE E 3C94
Detailed Description
Uncoated 3C94 Ferrite Core E Type 2.213" (56.20mm) Length 0.827" (21.00mm) Width Diameter 1.083" (27.50mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
E55/28/21-3C94 Models
Category
Material
3C94
Height
1.083" (27.50mm)
Length
2.213" (56.20mm)
Width
0.827" (21.00mm)