Image for E55/28/21-3C91-G1000 is not available
E55/28/21-3C91-G1000
DigiKey Part Number
E55/28/21-3C91-G1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E55/28/21-3C91-G1000
Description
FERRITE CORE E 3C91
Detailed Description
Uncoated 3C91 Ferrite Core E Type 2.213" (56.20mm) Length 0.827" (21.00mm) Width Diameter 1.083" (27.50mm) Height
Category
Material
3C91
Height
1.083" (27.50mm)
Length
2.213" (56.20mm)
Width
0.827" (21.00mm)