Image for E30/15/7-3C96-G200 is not available
E30/15/7-3C96-G200
DigiKey Part Number
E30/15/7-3C96-G200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E30/15/7-3C96-G200
Description
FERRITE CORE E 3C96
Detailed Description
Uncoated 3C96 Ferrite Core E Type 1.213" (30.80mm) Length 0.287" (7.30mm) Width Diameter 0.591" (15.00mm) Height
Category
Material
3C96
Height
0.591" (15.00mm)
Length
1.213" (30.80mm)
Width
0.287" (7.30mm)