E25/13/7-3C96
DigiKey Part Number
E25/13/7-3C96-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E25/13/7-3C96
Description
FERRITE CORE E 3C96
Detailed Description
Uncoated 3C96 Ferrite Core E Type 0.984" (25.00mm) Length 0.295" (7.50mm) Width Diameter 0.504" (12.80mm) Height
Category
Material
3C96
Height
0.504" (12.80mm)
Length
0.984" (25.00mm)
Width
0.295" (7.50mm)