FMC0225085-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0225085-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0225085-12
Description
COAX CBL SMA TO SMP MINI 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Mini 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP Mini
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Blue
2nd Connector
SMP Mini Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C