FMC0202085-120
DigiKey Part Number
5328-FMC0202085-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0202085-120
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 120.0" (3.0m) 10.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Blue
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C