EFB9020A3S-15MHF1
DigiKey Part Number
776-EFB9020A3S-15MHF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFB9020A3S-15MHF1
Description
ANT, FLEXPIFA, 915MHZ, 150MM, MH
Manufacturer Standard Lead Time
84 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LoRa Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Ezurio
VSWR
2.5
Series
Gain
-0.3dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 150mm
Part Status
Active
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.250" (6.35mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
LoRa
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz