TLHE-1-750-01
DigiKey Part Number
RPC5312-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLHE-1-750-01
Description
CBL CLIP TWIST LOCK NAT FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Twist Lock Natural Fastener 0.700" ~ 0.800" (17.78mm ~ 20.32mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLHE-1-750-01 Models
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Essentra Components
Color
Natural
Series
Length
0.670" (17.02mm)
Packaging
Bulk
Width
0.750" (19.05mm)
Part Status
Active
Height
1.772" (45.00mm)
Type
Clip, Twist Lock
Material Thickness
0.079" (2.00mm)
Type Attributes
Hinged
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.700" ~ 0.800" (17.78mm ~ 20.32mm)