GRO175061A
DigiKey Part Number
RPC4113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRO175061A
Description
GROMMET 1.500" PVC BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circular - 1.750" (44.45mm) Grommet 1.500" (38.10mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRO175061A Models
Category
Panel Thickness
0.063" (1.60mm)
Manufacturer
Essentra Components
Panel Cutout Dimensions
Circular - 1.750" (44.45mm)
Series
Diameter - Inside
1.500" (38.10mm)