50M025045P010
DigiKey Part Number
145-50M025045P010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50M025045P010
Description
MACH SCREW PAN PHILLIP M2.5X0.45
Detailed Description
M2.5x0.45 Pan Head Machine Screw Phillips Drive Nylon
EDA/CAD Models
50M025045P010 Models
Thread Size
M2.5x0.45
Series
Head Diameter
0.197" (5.00mm)
Length - Below Head
0.394" (10.00mm)
Length - Overall
0.476" (12.10mm)