23EZAB450TAB
DigiKey Part Number
145-23EZAB450TAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23EZAB450TAB
Description
CBL CLIP TWIST LOCK NAT ADHESIVE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Twist Lock Natural Adhesive 0.450" (11.43mm)
Mounting Type
Adhesive
Manufacturer
Essentra Components
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Length
1.000" (25.40mm)
Part Status
Active
Width
0.520" (13.21mm)
Type
Clip, Twist Lock
Height
1.230" (31.24mm)
Type Attributes
Standoff
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.450" (11.43mm)