16M04090080
DigiKey Part Number
RPC10430-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
16M04090080
Description
WASHER FLAT M4 NYLON
Detailed Description
M4 Flat Washer 0.031" (0.80mm) Thick Nylon
EDA/CAD Models
16M04090080 Models
Category
Thread/Screw/Hole Size
M4
Diameter - Inside
0.169" (4.30mm)
Series
Diameter - Outside
0.354" (9.00mm)
Thickness
0.031" (0.80mm)