13RS031256
DigiKey Part Number
145-13RS031256-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS031256
Description
ROUND SPACER NYLON 9.14MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.360" (9.14mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13RS031256 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Inside
0.125" (3.18mm) 1/8"
Series
Diameter - Outside
0.325" (8.26mm)
Packaging
Bulk
Between Board Height
0.360" (9.14mm)
Part Status
Active
Length - Overall
0.360" (9.14mm)