0425020HN
DigiKey Part Number
RPC7359-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0425020HN
Description
NUT HEX NYLON 1/4"-20
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1/4"-20 Hex Nut 0.425" (10.80mm) Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0425020HN Models
Category
Thread Size
1/4"-20
Manufacturer
Essentra Components
Thickness
0.235" (5.97mm)
Series
Width
0.425" (10.80mm)