DMA20-AAACA1
DigiKey Part Number
4614-DMA20-AAACA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMA20-AAACA1
Description
SENSOR FLOW LIQ 0.75 ~ 50 LPM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Flow Sensor 0.75 ~ 50 LPM Stainless Steel
Category
Flow Sensor Type
Liquid
Manufacturer
Endress+Hauser
Voltage - Input
18V ~ 30V
Series
Switch Function/Rating
4mA ~ 20mA, Pulse
Packaging
Box
Material - Body
Stainless Steel
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C