ECS-80-8-30Q-ES-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-80-8-30Q-ES-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-80-8-30Q-ES-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-80-8-30Q-ES-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-8-30Q-ES-TR
Description
CRYSTAL 8.000 MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Frequency
8 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)