SDCL1V3012-2R2M-R
DigiKey Part Number
283-SDCL1V3012-2R2M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCL1V3012-2R2M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCL1V3012-2R2M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCL1V3012-2R2M-R
Description
FIXED IND 2.2UH 1.4A 105 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 1.4 A 105mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.55A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
105mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)