SDCH1V5020-2R2M-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDCH1V5020-2R2M-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 3A 45 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Semi-Shielded Inductor 3 A 45mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.8A |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 45mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |