SDCH1V5020-150M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V5020-150M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V5020-150M-R
Description
FIXED IND 15UH 1.3A 207 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Semi-Shielded Inductor 1.3 A 207mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.5A
DC Resistance (DCR)
207mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)