MFBA3V1608H-152-R
DigiKey Part Number
283-MFBA3V1608H-152-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA3V1608H-152-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA3V1608H-152-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA3V1608H-152-R
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Detailed Description
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 1Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
200mA