MCL2012V2-330-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MCL2012V2-330-R |
Description | FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 600mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.3GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 0805 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |