ICL050D30MIC
DigiKey Part Number
283-ICL050D30MIC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICL050D30MIC
Description
ICL 500 MOHM 20% 30A 34MM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 500 mOhms ±20% 30 A 1.339" (34.00mm)
Category
R @ 25°C
500 mOhms
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
30 A
Packaging
Bulk
Diameter
1.339" (34.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)