HCM1305-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1305-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 20A 5.29 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 20 A 5.29mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 32A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 5.29mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |