ECMS1V0704-451-R
DigiKey Part Number
283-ECMS1V0704-451-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ECMS1V0704-451-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ECMS1V0704-451-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECMS1V0704-451-R
Description
CMC 5A 2LN 450 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 450 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.150" (3.80mm)
Impedance @ Frequency
450 Ohms @ 100 MHz