CMLA0706-701-R
DigiKey Part Number
283-CMLA0706-701-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-CMLA0706-701-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-CMLA0706-701-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMLA0706-701-R
Description
CMC 4A 2LN 700 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 15mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Voltage Rating - DC
100V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.315" L x 0.244" W (8.00mm x 6.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
4A