CHM1DI-48U
DigiKey Part Number
CHM1DI-48U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHM1DI-48U
Description
FUSE HOLDR CART 48V 30A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Holder 30 A 48V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Mfr
For Use With/Related Products
5AG, 13/32" x 1-1/2" (Midget)
Series
Fuse Type
Cartridge
Packaging
Bulk
Fuseholder Type
Holder
Part Status
Active
Number of Circuits
1
Mounting Type
Voltage
Fuse Size
0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)