200MDP1T1B1VS2REH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-Switch
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-Switch
In Stock: 303
Datasheet
In Stock: 0
Grayhill Inc.
Grayhill Inc.
C&K
In Stock: 39
C&K
In Stock: 77
Additional Requirements for Selecting a Switch
What Switch do You Need?
How Many Poles do you need?
200MDP1T1B1VS2REH
DigiKey Part Number
200MDP1T1B1VS2REH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MDP1T1B1VS2REH
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
EDA/CAD Models
200MDP1T1B1VS2REH Models
Actuator Length
9.40mm
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V