DLC0096DNOG-W-10
DigiKey Part Number
3190-DLC0096DNOG-W-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC0096DNOG-W-10
Description
GRAPHIC DIS OLED WHT 0.96" 1=1PC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module White OLED - Passive Matrix I2C 0.96" (24.38mm) 128 x 64
Category
Viewing Area
23.74mm W x 13.20mm H
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Backlight
Without Backlight
Packaging
Bag
Dot Pixels
128 x 64
Part Status
Active
Interface
I2C
Display Type
OLED - Passive Matrix
Controller Type
SSD1306
Touchscreen
Non-Touch
Graphics Color
White
Diagonal Screen Size
0.96" (24.38mm)