EA EDIPTFT57-ATP
DigiKey Part Number
1481-1126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA EDIPTFT57-ATP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5.7"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, RS-232, SPI 5.7" (144.78mm) 640 x 480 (VGA)
Category
Diagonal Screen Size
5.7" (144.78mm)
Viewing Area
117.00mm W x 88.20mm H