US3200005Z
DigiKey Part Number
US3200005ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
US3200005ZCT-ND - Cut Tape (CT)
US3200005ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
US3200005Z
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
US3200005Z Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF