UJWIFI026
DigiKey Part Number
UJWIFI026TR-ND - Tape & Reel (TR)
UJWIFI026CT-ND - Cut Tape (CT)
UJWIFI026DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UJWIFI026
Description
XTAL OSC XO 26.0000MHZ SNWV SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz XO (Standard) Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)