SMBJ11CA-13-F
DigiKey Part Number
SMBJ11CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ11CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ11CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ11CA-13-F
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.2V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ11CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V