MBRB20200CT-13
DigiKey Part Number
MBRB20200CT-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
MBRB20200CT-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
MBRB20200CT-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBRB20200CT-13
Description
DIODE ARR SCHOTT 200V 10A TO-263
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 10A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MBRB20200CT-13 Models
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 200 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
890 mV @ 10 A