MBRB20200CT-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MBRB20200CT-13 |
Description | DIODE ARR SCHOTT 200V 10A TO-263 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 10A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MBRB20200CT-13 Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Manufacturer Diodes Incorporated | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V |
Part Status Active | Grade Automotive |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Qualification AEC-Q101 |
Technology Schottky | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Package / Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A | Supplier Device Package TO-263 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 890 mV @ 10 A | Base Product Number |